Odkrywaj z nami piękno pradoliny Wieprza

Dęblin (Masów)

Ul. Wiejska 30

Tel. 781948622

home@kajakamipowieprzu.pl

www.kajakamipowieprzu.pl

 

SERNIKI - SZCZEKARKÓW

 

11 km - 3 godz.

           Od Sernik do Lubartowa mamy prawie prosty odcinek rzeki. Płynąc możemy się skupić na kontemplacji krajobrazu. Za Sernikami mamy przed sobą most. Przy niskim stanie wody można zaczepić o kamienie, występuje duży spadek, najlepiej trzymać się środka rzeki.

 

           Po przepłynięciu prawie 5 km możemy zatrzymać się na płaskim, piaszczystym brzegu na wysokości Lubartowa (204 km). Stąd mamy tylko 1 km spacerem do miasteczka.
 

           Lubartów został założony 29 maja 1543 przez króla Zygmunta I Starego. Nazwa miasta pochodzi od herbu Firlejów – Lewarta. Szczególny rozkwit osiągnęło za rządów Mikołaja Firleja. Pod koniec XVI wieku Lewartów był ośrodkiem ruchu reformacyjnego. Założone tu gimnazjum ariańskie zasłynęło w całej Rzeczypospolitej. Na początku XVIII wieku właścicielami Lewartowa był ród Sanguszków. Przyczynili się oni do rozwoju miasta przebudowując pałac, budując dwa barokowe kościoły oraz kilka kamienic. W 1866 r. miasto awansowało do rzędu miast powiatowych. W XIX w. działało tu kilka zakładów przemysłowych (olejarnie, browary, młyny). W XX w. powstała znana huta szkła.

Zespół Pałacowy Sanguszków, który obejmuje murowany pałac z XVIII w., bramę pałacową, park i staw za pałacem oraz pozostałości mostu. Posiadłość została założona ok. połowy wieku XVI przez Piotra Firleja, i miała ona wtedy profil obronny. Obecny pałac w stylu barokowym zbudowano w drugiej połowie XVII w. W 1693 roku pałac przebudowano.

 

Bazylika pw. św. Anny – budowana w latach 1733- 1738, projektu Pawła Antoniego Fontany. Barokowa, murowana, dwuwieżowa, ufundowana przez Pawła Sanguszkę. Konsekracji świątyni dokonano w 1738 roku.

 

Klasztor oo. Kapucynów obejmuje: kościół pw. św. Wawrzyńca, klasztor oraz ogród. Zaprojektowany przez Pawła Antoniego Fontanę, konsekrowany w 1741 roku.
 

Po zwiedzeniu Lubartowa i przepłynięciu ok. 1 km jesteśmy pod mostem w miejscowości Chlewiska. Po dalszych 3 km jesteśmy w Szczekarkowie. Tutaj możemy odpocząć, rozbić namiot na noc. W Szczekarkowie możemy też rozpocząć spływ.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

   KOŚMIN - DĘBLIN

 

   

                                18,5 KM

 

 

   WYPOŻYCZALNIA

   KAJAKÓW

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

ZASADY WYNAJMU »

SPRZĘT »

CENNIK »

TRANSPORT »

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

JEDNODNIOWE  »

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

   LESZKOWICE -

   WOLA SKROMOWSKA

 

                             18,5 KM

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

ROKITNO - SERNIKI »

                                                                           8 KM

   JEZIORZANY -

                   BARANÓW

 

                             16,5 KM

 

 

   SZCZEKARKÓW -

                  LESZKOWICE

 

                          12 KM

 

 

   BARANÓW - KOŚMIN

 

  20,5 KM

 

 

WOLA SKROMOWSKA - JEZIORZANY » 

                                                                         17 KM

WYPOŻYCZALNIA

DOJAZD

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Created by Leos 2017

leos.wawa@gmail.com

Partnerzy: